MUDr. Iva Rostová
soukromá zubní lékařka
Římská 16, 120 00 Praha 2
ordinační hodiny
pondělí momentálně neordinujeme
úterý 8:30 - 14:30 (jednou za 14 dní)
středa 8:30 - 14:30
čtvrtek 8:30 - 14:30
pátek momentálně neordinujeme

zubní souprava - křeslo

zubní souprava

Planmeca Compact i®

Zubní souprava patří k základnímu vybavení každé stomatologické ordinace. Výběr kvalitní, moderní zubní soupravy je důležitý nejen s ohledem na pohodlí lékaře, ale i pohodlí pacienta. Správně zvolená stomatologická souprava zaručuje pohodlné, bezbolestné a kvalitní ošetření. Pohodlí pacienta zajišťuje tím, že umožní plynulé polohování jednotlivých částí křesla až do pozice vleže. Ošetření vleže umožní pacientovi zaujmout relaxovanou polohu po dobu celého výkonu, což je velice důležité zvláště u časově náročnějších výkonů. Možnost dokonalého napolohování pacienta zároveň zajistí lékaři optimální přehled a přístup k ošetřované oblasti. Tím se moderní stomatologická souprava neodmyslytelně podílí na zvýšení kvality každého ošetření.


operační světlo

Velmi důležitou součástí zubní soupravy je kvalitní operační světlo, neboť také dobré osvětlení pracovního pole se významným způsobem podílí na kvalitě ošetření tím, že umožňuje lékaři získat co nejlepší přehled o situaci v ústech. Vhodná jsou zejména osvětlení, která imitují denní světlo. Šetří zrak a snižují únavu očí, takže lékař může odvádět kvalitní práci nezávisle na denní době. Takovéto osvětlení navíc vykazuje i nejmenší zkreslení barev, což je nesmírně důležité při volbě vhodného odstínu bílých výplní či keramických prací.


panel lékaře

panel lékaře

K dokonalému osvětlení pracovního pole velkou měrou přispívají tzv. světlovodné koncovky. Jsou to násadce ("vrtačky" čili turbínky a kolénkové či rovné násadce do mikromotoru) opatřené optickými světlovody, které ústí na hlavičce násadce a osvětlují tak lékaři přímo - beze stínu - ošetřovanou partii zubu. Bezbolestné ošetření pak lékaři umožňují kvalitní, ostré vrtáčky dostatečně chlazené a používané v dokonale vycetrovaných násadcích. Vedle turbíny a mikromotoru je naše zubní souprava osazena i ultrazvukovým odstraňovačem zubního kamene a šestifunkční pistolí na ostřikování či osušování.


panel asistentky

panel asistentky

Samostatný panel pro asistentku je vybaven rovněž pistolí, klasickou savkou a navíc výkonným odsáváním. Pomocí výkonného odsávání sestra v průběhu výkonu odstraňuje z úst pacienta tekutiny, eventuálně drobné částečky, pacient tak může pohodlně ležet a není nucen vyplachovat ani polykat. Dále je panel sestry osazen speciální LED lampou pro vytvrzování "bílých materiálů". K pohodě v průběhu ošetření přispívá i fakt, že kompresor (tlakovací zařízení nezbytné pro provoz zubní soupravy) je umístěn mimo ordinaci v samostatné místnosti, čímž se chod zubní soupravy stává velice tichým.


LED lampa

LED lampa

Satelec MiniL.E.D.®

Tato lampa je založena na principu diody emitující světelné částice v té části spektra, na kterou jsou citlivé fotoiniciátory tuhnutí používané v bílých materiálech (vlnová délka 430 - 470 nm). Její velkou výhodou proti tzv. halogenovým lampám je výrazně nižší produkce tepla. Při vytvrzování materiálu nedochází k zahřívání osvěcovaného zubu, proto je LED lampa šetrnější k zubní dřeni. Lampa je vybavena programem zvaným "soft start", který zabezpečuje postupný nárůst intenzity modrého světla při jejím spuštění. Pomalý start umožňuje minimalizovat polymerační kontrakci (smrštění při tuhnutí) bílých materiálů.